Motorynka romet pony
Obiektem sprzedaży jest Motorynka Romet Pony. Motorynka na chodzie w dobrym stanie wizualnym jak i technicznym. Nie posiadam do niej dokumentów, nie zarejestrowana. Więcej informacji udzielę telefonicznie
Witam mam na sprzedaż motorynkę Romet pony. Motorynka jest po odnowieniu i jest w pełni sprawna. Jest możliwość wysyłki na palecie. Kontakt tylko przez olx.
Z kolekcji Motorynka Romet Pony M2 egzemplarz w pięknym salonowym stanie jak na zdjęciach idealna na prezent ekspozycję do biura salonu jako ozdoba - bądź do uruchomienia i jazdy silnik oryginał ZMD nigdy nie rejestrowana - możliwa rejestracja jako pojazd zabytkowy ( nie wielki koszt )- moge pomoc w tej procedurze 7700 za szt więcej informacji zainteresowanym prywatnie możliwy transport
Z kolekcji Motorynka Romet Pony M2 egzemplarz w pięknym salonowym stanie jak na zdjęciach idealna na prezent ekspozycję do biura salonu jako ozdoba - bądź do uruchomienia i jazdy silnik oryginał ZMD nigdy nie rejestrowana - możliwa rejestracja jako pojazd zabytkowy ( nie wielki koszt )- moge pomoc w tej procedurze 7700 za szt do uzgodnienia więcej informacji zainteresowanym prywatnie możliwy transport
Tak jak w opisie motorynka Romet pony 301. Motorek w dużym stopniu orginalny choć były liczne ogniska korozji, zabezpieczony powłoką która chroni przed korozją co z tym dalej postanowi nowy właściciel. Silnik jak zapewniał mnie poprzedni właściciel nie był rozbierany o czym miały świadczyć obecne na nim plomby widoczne na zdjęciach. Motorynka obecnie ma oberwane kable do świateł przez nieuwagę. Motorower zarejestrowany na zabytek przegląd bezterminowo oraz świerze ubezpieczenie. Poniżej filmik jak odpala oraz jak się prezentuje z przeznaczeniem raczej do przejrzenia i poprawek we własnym zakresie https://youtu.be/9pbRSIE4aLI?feature=shared
Sprzedam Romet pony m3 motorynka rzadki model . Lakier oryginalny, kompletna. Silnik po kapitalnym remoncie pali na dotyk. Nowe opony dętki, wydech. Światła sprawne, rejestracja w własnym zakresie, czysta w cepiku.
Sprzedam Romet pony m3 motorynka rzadki model silnik „jajko” biegi w nodze . Lakier oryginalny, kompletna. Silnik po kapitalnym remoncie pali na dotyk. Nowe opony dętki, wydech, sprzęgło, olej . Światła sprawne, rejestracja w własnym zakresie, numer czysty w cepiku.
Mam do sprzedania Motorynke Pony M2 rok produkcji 1982,motorynka jest zarejestrowana I opłacona, malowana tradycyjnie na mokro, silnik po kapitalnym remoncie, cylinder po szlifie, tłok almot, oryginalne elementy w nowym chromie, nowe opony, dętki, linki ,posiadam też taką samą w kolorze czerwonym Cena do rozsądnej negocjacji Wystawiam fakturę VAT marża Posiadam też inne pojazdy z czasów PRL typu Romet Komar Simson MZ
Witam mam na sprzedaż motorynkę romet pony 301 z roku 1982 motorynka przeszła gruntowny remon t zapłon cdi zarejestrowana opłacona zapraszam do kontaktu telefonicznego 600 311 624 w ofercie posiadam kilka sztuk motorowerów I motocykli polecam I zapraszam
Witam Sprzedam Motorynkę Romet Pony 50 M-2 z 1988 roku w bdb stanie. Motorynka nigdy nie była rejestrowana od nowości, posiada następujące dokumenty: - Faktura zakupu z 04.06.1988 - Karta Gwarancyjna - Instrukcja obsługi. Rejestracja we własnym zakresie na pojazd zabytkowy. Nie odpowiadam na wiadomość OLX oraz SMS. Kontakt tylko i wyłącznie telefoniczny.
Motorynka Romet Pony Sprawna Super Stan Odpala od Kopa Więcej informacji udzielę telefonicznie Możliwa wysylka na palecie
Witam sprzedam motorynke widoczną na zdjęciach..w moim posiadaniu 15 lat ...pali jezdzi swieci ...zarejestowana...możliwa zamiana na Simsona SR 50
Sprzedam motorynkę stan bd wszystko sprawne
Witam , sprzedam motorynke Romet stan jak na zdjęciu . Odpala jeździć. Rejestracja tylko na zabytek .
Dzień dobry, na sprzedaż Motoryka Romet Pony. Nie była odpalana przez kilka lat. Silnik się kręci, iskra jest. Rejestracja na zabytek
Sprzedam motorynkę - Po kapitalnym remoncie 5 lat temu , dużo części,rej na zabytek więcej informacji udzielam tel. telefonicznie 6*6*1*0*4*6*1*7*9
Dzień Dobry, Sprzedam Motorynkę Pony Motor malowany dwa lata temu Światła do poprawki bo czasami działają a czasami nie ( mam nową wiązkę) Dodatkowo dodaję nowy automat zmiany biegów. Motorynka w Bardzo Ładnym Stanie !!! Rejestracja na zabytek Odbiór osobisty
Sprzedam motorynkę Romet. Klasyk z czasów PRL. Motorynka kompletna, w stanie dobrym jak na swój wiek. Silnik odpala i pracuje poprawnie. Wizualnie normalne ślady użytkowania. Sprawna, po renowacji a silnik po kompletnym remoncie. Idealna dla kolekcjonera lub na prezent. nigdy nie była rejestrowana, możliwość rejestracji we własnym zakresie jako pojazd zabytkowy Zapraszam do kontaktu
Romet Pony po kapitalnym remoncie lakierniczym. Silnik ładnie pali. Rejestracja na zabytek.
Sprzedam motorynke. Kolega z pojęciem o silnikach poskładał i emigrował.Nie zdążył pojeździć. Zostawił mi w rozliczeniu i tak też sprzedaje. Braki widoczne na foto. Dokładam dźwignie biegów i kopki z SHL. Zainteresowany przed zakupem może odpalić na miejscu jak się zna. Ja nie dotykam. Trzeba mieć wężyk paliwa. Rejestracja na zabytek.
Sprzedam motorynkę sprawna bardzo ładnie jeździ . rej na zabytek. Kontakt tylko telefoniczny nie odpowiadam na żadne wiadomości
Witam posiadam na sprzedaż lub zamianę Romet pony " motorynka Motorynka jest do całkowitego remontu nie odpala Rok produkcji 1988 Stan i kompletność widoczna jest na zdjęciach Rejstracja tylko na zabytek Możliwość zmiany Więcej informacji pod numerem telefonu podanym w ogłoszeniu Proszę o kontakt telefoniczny
Motorynka Motorower Romet Pony 50M2. Motorynka zarejestrowana . Więcej informacji udzielę telefonicznie nie odpowiadam na wiadomości z olx i sms
Witam. Mam do sprzedania motorynkę, stan dobry. Motorynka do odświeżenia, odpala, wymienione opony, łańcuch, elektryka, nowy iskrownik, lakier oryginalny...felgi tylko były pomalowane przeze mnie. Nie mam pojęcia czy da się zarejestrować, mam tylko do niej ten dokument co na zdjęciu. Motrynka była przechowywana cały czas na poddaszu. W razie pytań proszę dzwonić.
Sprzedam moją 46-letnią motorynke Pony M1 widoczną na zdjęciach. Jak widać na fotkach motorynka po odnowie. Motorynka malowana proszkowo bo uważam że to najbardziej trwałe malowanie i w pełni sprawna , pali , jeżdzi , świeci , hamuje i jest zarejestrowana na mnie , ubezpieczona i z przeglądem 2027r. Jak widać jest kompletna, fajnie wyglada i cieszy oko . Polecam i zapraszam kupującego do Bolesławca..
Motorynka Pony 301 w bardzo dobrym stanie. Wszystko działa. Odpala od kopa. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. Brak dk.
Do sprzedania piękna motorynka M2 w tabakowym kolorze po kompleksowej renowacji. Wygląda jak nowa. Silnik odpala. Idealna do salonu, na wystawę lub do eksploatacji. Możliwość rejestracji na zabytek. Zapraszam do kontaktu.
Witam sprzedam Romet Motorynka.Stan jak na zdjęciach kompletna odpala nieużywany od dłuższego czasu . Więcej informacji udzielę telefonicznie.
Motorynkę posiadam od ponad 25 lat. W przypadku zainteresowania proszę o kontakt przez OLX. Cena jest oczywiście do negocjacji, ale jest to zabytkowy sprzęt który przy niewielkim nakładzie finansowym przynajmniej podwoi swoją wartość, tak więc osobom składającym irracjonalne oferty serdecznie polecam przekierowanie swojego zainteresowania na chińskie skutery.
Sprzedam moją 46-letnią perełkę motorynke Pony M1 widoczną na zdjęciach. Jak widać na fotkach motorynka po odnowie i starałem się abym był zadowolony z jej wyglądu i swojej pracy. Każda część jej przeszła przez moje ręce od rozebranego przełącznika w lampie poprzez wszystkie chromy, ocynki siedzenia i jego złożenia na nowym pokrowcu i jej składanie od gołej ramy aż do jej odpalenia i przejażdżki. Motorynka malowana proszkowo bo uważam że to najbardziej trwałe malowanie i w pełni sprawna sprawna,pali,jeżdzi,świeci,hamuje i jest zarejestrowana na mnie ,ubezpieczona i z przeglądem 2027r. Jak widać jest kompletna,fajnie wyglada i cieszy oko właściciela i nie tylko. Sprzedaję bo garaż mnie ogranicza a mam jeszcze inne jednoślady. Polecam i zapraszam kupującego do Bolesławca..
Witam, do sprzedania posiadam Motorynkę M1 z 1978 roku w bardzo ładnym malowaniu po renowacji . Lakier był dobierany z oryginalnego elementu motorynki i została polakierowana na mokro . Dużo nowych części ze starych zapasów PRL . Motorynka wygląda jak nowa idealnie nadaje się jako eksponat do salonu jak i do biura . Lepszą jakość zdjęć mogę przesłać na Whatsappa Nr 697x287x618
Motorynka skręca, hamuje, silnik po remoncie, nowy wał, cylinder, sprzęgło itd. Do ogarnięcia światła. Rama nie spawana, malowana proszkowo, posiadam zdjęcia z odbudowy. Ubezpieczenie do 02.10.2026 Przegląd bezterminowy. Zarejestrowany na zabytek, żółta blaszka. Świetna lokata kapitału. Nie odpisuje na wiadomości. Tylko kontakt telefoniczny.
Sprzedam wyjątkowy motorower Romet Pony 2 w perfekcyjnym stanie kolekcjonerskim Pojazd został wpisany do krajowej ewidencji zabytków, posiada białą kartę i opinię rzeczoznawcy (gotowy do rejestracji w urzędzie). Jest w pełni sprawny, z prawidłowo działającym silnikiem. Poddany kompletnej, profesjonalnej renowacji, odnowiony zgodnie z oryginałem. Wszystkie elementy są w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym - intensywny lakier, świetnie zachowane chromy oraz detale. Motorower posiada oryginalne oznaczenia i tabliczkę znamionową. Kontakt pod nr tel: 5.7.4.2.0.4.8.5.5
Sprzedam Romet pony m3 motorynka, rzadki model silnik „jajko” biegi w nodze . Lakier oryginalny, kompletna. Pali na dotyk, nowe opony dętki, wydech, sprzęgło, olej, cylinder tłok pierścienie, simmeringi, łożyska . Światła sprawne, rejestracja w własnym zakresie, numer w cepiku czysty. 84 rok
Sprzedam motorynkę Romet 301 Pony . Motorynka palącą, jeżdżącą w dobrym stanie technicznym i wizualnym.Więcej informacji udzielę telefoniczni.
Gratka dla miłośników motoryzacji z lat 80-90. Sprzęt w stanie sklepowym. Jak z GSu z PRLu a nawet lepszym, tzw. "cukierkowa". W komplecie nowy gaźnik i kranik paliwa. Pali od pierwszego. Więcej foto i info na email lub sms. Zarejestrowana, białe tablice. Przegląd ważny do jesieni 2026.
Witam Posiadam do sprzedania motorynka romet pony zarejestrowana na mnie na białej tablicy z ważnymi opłatami. Jestem 2 właścicielem od nowości. Rozebrałem ją kilka lat temu z zamiarem wyremontowania lecz niestety brak czasu. Stan tak jak na zdjęciach,do remontu. Dwa silniki w częściach. Więcej informacji udzielę telefonicznie
Witam, do sprzedania motorynka Romet Pony 301 z 1989 roku zachowana w większości w oryginale! Motorynka zarejestrowana na mnie, sprzedaż na umowę. Zapraszam do kontaktu telefonicznego. Pozdrawiam
Motorynka M2 Pony Romet 2 biegowy silnik . Odbudowywana nowy lakier,nowy opony , wyremontowany silnik , elektryczny Zapłon, odpala z pierwszego kopnięcia. Swiatla sprawne opony nowe. Rejestracja tylko na Żółte Tablice. Możliwość wysyłki.
Witam wszystkich zainteresowanych. Posiadam do sprzedania piękny okaz motoroweru z lat PRL-u, który w okresie swojej świetności był obiektem pożądania wielu nastolatków. Dziś jak widzimy powraca do łask co można dostrzec po cenach szczególnie tych egzemplarzy z dokumentami. Motorynka Pony M2 została odbudowana od podstaw tzn. każdy element konstrukcji zaczynając od ramy został odnowiony z należytą starannością i kulturą techniczną. Niektóre elementy motoroweru zostały ulepszone niż wychodziły oryginalnie z fabryki. Między innymi: - zamontowany zapłon CDI 12V 25W - zachowany oryginalny wygląd (dla nie wtajemniczonych zapłon bez zwisającej cewki); - zamontowany cylinder Almot 60 cm3 tłok AK20 + poszerzona nowa głowica, rozwiercona tulejka główki korbowodu zgodnie z tolerancją pasowań; - rozwiercona gardziel gaźnika – większa pojemność wymaga dopasowania odpowiedniej mieszanki stechiometrycznej; - zamontowane łożyska kulkowe w kołach zamiast tzw. wianków; - zabezpieczona rama w miejscu ocierania łańcucha napędowego - (wada fabryczna); - zastosowany lakier metalik; - wypolerowane aluminiowe elementy silnika; - podświetlana fajka świecy; - zastosowano dużo elementów chromowanych ( m.in. lagi przód, pręt hamulca tył, przełącznik świateł, osłona tłumika wydechu, tłumik wydechu, lusterka, niektóre śruby). Poza tym silnik został kompletnie wyremontowany (posiadam zdjęcia z przeprowadzonych prac) Wał korbowy został wyważony i wyprostowany. Kartery silnika były wymyte, gwinty oczyszczone, silnik złożony zgodnie ze sztuką. Linki nasmarowane ciśnieniowo olejem. Zapłon ustawiony za pomocą lampy stroboskopowej. Jestem pasjonatem motoryzacji i włożyłem w to dużo pracy, pieniędzy i serca. Co mogę dodać to ta motorynka oprócz tego,że ładnie wygląda to też dobrze jeździ, silnik pięknie pracuje, hamulce sprawne :) Przegląd i OC ważne do X. 2026 r. Dla zainteresowanych mogę wysłać więcej zdjęć i filmików. Proszę o konkretne oferty nie interesuje mnie zamiana. Link do filmu: https://youtube.com/shorts/7ZEtttTRD04?si=XJqcRvZhoEFtKOA Drugi: https://youtube.com/shorts/M8whkZzBFwI?si=FRa47vwy3Oi5NWkK
Witam wszystkich zainteresowanych. Posiadam do sprzedania piękny okaz motoroweru z lat PRL-u, który w okresie swojej świetności był obiektem pożądania wielu nastolatków. Dziś jak widzimy powraca do łask co można dostrzec po cenach szczególnie tych egzemplarzy z dokumentami. Motorynka Pony M2 została odbudowana od podstaw tzn. każdy element konstrukcji zaczynając od ramy został odnowiony z należytą starannością i kulturą techniczną. Niektóre elementy motoroweru zostały ulepszone niż wychodziły oryginalnie z fabryki. Między innymi: - zamontowany zapłon CDI 12V 25W - zachowany oryginalny wygląd (dla nie wtajemniczonych zapłon bez zwisającej cewki); - zamontowany cylinder Almot 60 cm3 tłok AK20 + poszerzona nowa głowica, rozwiercona tulejka główki korbowodu zgodnie z tolerancją pasowań; - rozwiercona gardziel gaźnika – większa pojemność wymaga dopasowania odpowiedniej mieszanki stechiometrycznej; - zamontowane łożyska kulkowe w kołach zamiast tzw. wianków; - zabezpieczona rama w miejscu ocierania łańcucha napędowego - (wada fabryczna); - zastosowany lakier metalik; - wypolerowane aluminiowe elementy silnika; - podświetlana fajka świecy; - zastosowano dużo elementów chromowanych ( m.in. lagi przód, pręt hamulca tył, przełącznik świateł, osłona tłumika wydechu, tłumik wydechu, lusterka, niektóre śruby). Poza tym silnik został kompletnie wyremontowany (posiadam zdjęcia z przeprowadzonych prac) Wał korbowy został wyważony i wyprostowany. Kartery silnika były wymyte, gwinty oczyszczone, silnik złożony zgodnie ze sztuką. Linki nasmarowane ciśnieniowo olejem. Zapłon ustawiony za pomocą lampy stroboskopowej. Jestem pasjonatem motoryzacji i włożyłem w to dużo pracy, pieniędzy i serca. Co mogę dodać to ta motorynka oprócz tego,że ładnie wygląda to też dobrze jeździ, silnik pięknie pracuje, hamulce sprawne :) Przegląd i OC ważne do X. 2026 r. Dla zainteresowanych mogę wysłać więcej zdjęć i filmików. Proszę o konkretne oferty nie interesuje mnie zamiana. Link do filmu: https://youtube.com/shorts/7ZEtttTRD04?si=XJqcRvZhoEFtKOA Drugi: https://youtube.com/shorts/M8whkZzBFwI?si=FRa47vwy3Oi5NWkK Oszczędzając pytania, cena jest podana za 1 sztukę, do sprzedania są 2 motorynki jak na powyższych zdjęciach.
Do sprzedania piękna motorynka M2 w tabakowym kolorze po kompleksowej renowacji. Wygląda jak nowa. Motor sprawny, silnik na chodzie. Idealna do salonu, na wystawę lub do eksploatacji. Możliwość rejestracji na zabytek. Zapraszam do kontaktu.
Sprzedam piękna zadbaną i wyszanowana motorynkę, Stan kolekcjonerski Zarejestrowana I ubezpieczona Wszystko sprawne Opony orginal stomil Pompka Komplet kluczy
Witam wszystkich zainteresowanych. Posiadam do sprzedania piękny okaz motoroweru z lat PRL-u, który w okresie swojej świetności był obiektem pożądania wielu nastolatków. Dziś jak widzimy powraca do łask co można dostrzec po cenach szczególnie tych egzemplarzy z dokumentami. Motorynka Pony M2 została odbudowana od podstaw tzn. każdy element konstrukcji zaczynając od ramy został odnowiony z należytą starannością i kulturą techniczną. Dodam ,że motorynka jest oryginalną produkcją Rometu (fabryczne bicia na ramie + tabliczka) nie składakiem na podróbce współczesnej produkcji, których jest coraz więcej na rynku. Niektóre elementy motoroweru zostały ulepszone niż wychodziły oryginalnie z fabryki. Między innymi: - zamontowany zapłon CDI 12V 25W - zachowany oryginalny wygląd (dla nie wtajemniczonych zapłon bez zwisającej cewki); - zamontowany cylinder Almot 60 cm3 tłok AK20 + poszerzona nowa głowica, rozwiercona tulejka główki korbowodu zgodnie z tolerancją pasowań; - rozwiercona gardziel gaźnika – większa pojemność wymaga dopasowania odpowiedniej mieszanki stechiometrycznej; - zamontowane łożyska kulkowe w kołach zamiast tzw. wianków; - zabezpieczona rama w miejscu ocierania łańcucha napędowego - (wada fabryczna); - zastosowany lakier metalik; - wypolerowane aluminiowe elementy silnika; - podświetlana fajka świecy; - zastosowano dużo elementów chromowanych ( m.in. lagi przód, pręt hamulca tył, przełącznik świateł, osłona tłumika wydechu, tłumik wydechu, lusterka, niektóre śruby). Poza tym silnik został kompletnie wyremontowany (posiadam zdjęcia z przeprowadzonych prac) Wał korbowy został wyważony i wyprostowany. Kartery silnika były wymyte, gwinty oczyszczone, silnik złożony zgodnie ze sztuką. Linki nasmarowane ciśnieniowo olejem. Zapłon ustawiony za pomocą lampy stroboskopowej. Jestem pasjonatem motoryzacji i włożyłem w to dużo pracy, pieniędzy i serca. Co mogę dodać to ta motorynka oprócz tego,że ładnie wygląda to też dobrze jeździ, silnik pięknie pracuje, hamulce sprawne :) Przegląd i OC ważne do X. 2026 r. Dla zainteresowanych mogę wysłać więcej zdjęć i filmików. Proszę o konkretne oferty nie interesuje mnie zamiana. Link do filmu: https://youtube.com/shorts/7ZEtttTRD04?si=XJqcRvZhoEFtKOA Drugi: https://youtube.com/shorts/M8whkZzBFwI?si=FRa47vwy3Oi5NWkK Oszczędzając pytania, cena jest podana za 1 sztukę, do sprzedania są 2 motorynki jak na powyższych zdjęciach.
Sprzedam motorynkę widoczną na zdjęciach, , silnik po kapitalnym remoncie.Rejestracja tylko na zabytek.tel.5******41
Sprzedam piękna zadbaną i wyszanowana motorynkę, Stan kolekcjonerski Zarejestrowana I ubezpieczona Wszystko sprawne Opony orginal stomil Silnik posiada plomby Pompka Komplet kluczy Cena do małej negocjacji
Sprzedam odrestaurowaną motorynke m3 z 1984r jest to pierwszy rok produkcji oraz jedna z pierwszych motorynek m3 która opuściła fabrykę. Motorynka po remoncie silnika oraz blacharskich, założone nowe opony stomil z rocznika 84 oraz nowa oryginalna narzedziowka. Motorynka posiada białą kartę oraz wpis do rejestru zabytków zostaje zarejestrować w wydziale komunikacji co zostawiam przyszłemu właścicielowi
Tak jak w opisie motorynka Romet pony 301. Motorek w dużym stopniu orginalny choć były liczne ogniska korozji, zabezpieczony powłoką która chroni przed korozją co z tym dalej postanowi nowy właściciel. Silnik jak zapewniał mnie poprzedni właściciel nie był rozbierany o czym miały świadczyć obecne na nim plomby widoczne na zdjęciach.Światło przód i tył działa cała reszta również chodzi bez zarzutów. Motorower zarejestrowany na zabytek przegląd bezterminowo oraz świerze ubezpieczenie. Poniżej filmik jak odpala i się prezentuje https://youtu.be/9pbRSIE4aLI?feature=shared
Czerwona po pełnej renowacji 10900 zł Bordowo-czarna bardzo ładna, dużo oryginalnych części 9900 zł. Ceny do negocjacji obydwie zarejestrowane. Motorynka czerwona w pięknym stanie. Po renowacji. Chromy nowe. Malowana proszkowo. Siilnik po remoncie jeszcze na dotarciu (mam paragon z warsztatu i zdjęcia). Zarejestrowana ubezpieczona. Do obejrzenia w miejscowości Kikół. Możliwość transportu
Sprzedam wybitnie zachowaną Motorynkę Pony 50 M3 z rocznika 1984. Nie jeździła zbyt dużo. Lakier zachował się w fantastycznym stanie i niemal całkowicie w oryginale - posiada jednak trochę zaprawek. Chromy są w stanie takim, w jakim zostały wyprodukowane - napisałbym, że w idealnym ale fabryczna jakość nie jest idealna. Większość śrubek jest oryginalnych, w charakterystycznym żółtawym ocynku. Na silniku zachowała się plomba. Odpala wyśmienicie - w zasadzie na pierwszym zazębieniu kopniaka. Do wad należą: niektóre nieoryginalne elementy gumowe (bo fabryczne sparciały i pękały - w tym opony), współczesne naklejki na zbiorniku, obspawania podnóżków i ewentualna rejestracja tylko "na zabytek". W razie pytań - proszę pytać telefonicznie: Sześćset osiem, zero - dziewięćdziesiąt siedem, dwieście siedemdziesiąt cztery